Skip to main content
science.uni-obuda.hu logo
  • Címlap
  • Szerzők
  • Kulcsszavak
Home » Publications

Innováció és a képzés kapcsolata

TitleInnováció és a képzés kapcsolata
Publication TypeConference Paper
Year of Publication2009
Publication Languagemagyar
Pagination1
AuthorsSándor, T., and L. Paziczki
Conference NameXXVth INTERNATIONAL KANDÓ CONFERENCE 2009
Date Published11/2009
Conference LocationÓbuda University Kandó Kálmán Faculty of Electrical Engineering Budapest, VIII. Tavaszmező street 17, 14-18.
ISBN Number978-963-7154-92-8
KeywordsBosch, Innováció, képzés
Abstract

A két intézmény szoros innovációs kapcsolatára példaképpen a „Szervizes oktató és vizsgáztató rendszer kifejlesztése” című témát lehet említeni, amely a Budapesti Műszaki Főiskola Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar Műszertechnikai és Automatizálási Intézete és a Robert Bosch Elektronikai Kft. között létrejött innovációs pályázat keretében került megvalósításra. A berendezés alkalmas olyan gyártósori szervízesek oktatására és vizsgáztatására, akiknek gyártósoron kell majd ezt a tevékenységet elvégezniük a gyakorlatban.
A feladat megoldása során arra törekedtünk, hogy bemutassuk, hogy az elosztott beágyazott rendszerek is alkalmasak egy gyártóberendezés teljeskörű működtetésére, rugalmas kialakítására, illetve szükség esetén gyors átkonfigurálására.
Továbbá célnak tekintettük egy olyan bágyazott kártyarendszer kialakítását, amelyek segítségével a rendszer tetszőlegesen bővíthető, illetve rugalmasan kialakítható. A beágyazott vezérlők firmware olyan szoftver modulokból építkezik, amelyek segítségével a teljes rendszer vezérlése egyszerűen felépíthető. A rendszer kialakítása a szűkös anyagi keretek miatt egy alap konfigurációban épült ki, meghagyva annak a lehetőségét, hogy újabb funkcionális egységekkel kiegészítve, a nagyobb számú érzékelő elrontásának lehetősőgével még nehezebbé tegyük a hibakeresést. Továbbá lehetőség van arra is, hogy tesztmérnöki szinten már a hálózati kommunikációs hibák (pl. CAN busz hibák) keresésének készségét fejlesztsék. A kialakítás lehetőséget biztosít újabb tesztelési technológiák, vezeték nélküli megoldások kialakítására is. A kialakított rendszer alkalmas arra, hogy továbbiakban is bővíthető legyen újabb funkcionális egységekkel. A fejlesztés alapvetően a Gyártásautomatizálás modulon tanuló hallgatók bevonásával történt, de a munkában részt vettek első és másodévesek is.

Who's online

There are currently 0 users and 137 guests online.